Pranie materacy Warszawa

Minimalna kwota zamówienia wynosi 150zł. 

Zamówienia na pranie materacy oraz tapicerki meblowej  przyjmujemy przez Formularz kontaktowy całodobowo. Telefonicznie od 8:00 do 21:00 (tel. 539033000).

Do prania materaca nasz pracownik może przyjechać nawet jutro od 8:00 do 18:00. Po wypraniu materac będzie sechł 10-15 godzin. 

Spanie w czystym i wygodnym łóżku jest podstawą dobrego wypoczynku. Niezbędne jest dbanie o to, by materac na którym śpimy, był zawsze świeży i higieniczny. Co prawda kładziemy zazwyczaj na niego cienki koc i prześcieradło, jednak mimo tych zabezpieczeń zdarzają się czasami różne zabrudzenia. Z tego względu konieczne jest czyszczenie materaca co najmniej raz do roku, a osobom, które cierpią na alergię, pranie tapicerki zalecane jest 2 razy do roku.

Pranie ekstrakcyjne materaca to skuteczna metoda, dzięki której materac będzie higienicznie czysty. Zewnętrzna powierzchnia materaca jest płukana specjalnym płynem, który rozpuszcza brud. Płyn jest natryskiwany pod ciśnieniem i jednocześnie wciągany z powrotem (ekstrakcja) do maszyny piorącej. Używany środek do czyszczenia jest bezpieczny dla dzieci oraz zwierząt, a przy końcu prania jest zawsze wypłukiwany czystą wodą.

Dlaczego sen na brudym materacu jest niebezpieczny dla zdrowia?

Człowiek podczas snu się poci. Jak dowodzą badania naukowe, jego organizm jest w stanie wyprodukować w nocy, w ciągu całego roku, aż 100 litrów potu. Poza tym w tapicerkę mogą wnikać także inne, pochodzące z ciała płyny ustrojowe, a każda taka wydzielina jest idealną pożywką dla bakterii. Dodatkowo skóra każdego z nas traci komórki naskórka, które stają się pokarmem dla roztoczy, co wzmaga ich namnażanie się. Również kremy, balsamy i resztki makijażu często wcierane są w powierzchnię łóżka. Wszystkie wspomniane wyżej zanieczyszczenia, jeśli nie są regularnie usuwane, tworzą środowisko sprzyjające alergiom i astmie. Częsta zmiana pościeli i pranie tapicerki materaca może nas ustrzec przed różnymi komplikacjami zdrowotnymi. Świetnym sposobem na świeży materac jest pranie ekstrakcyjne! Biały Słoń to firma, która przeprowadzi takie czyszczenie profesjonalnie!

Co pierzemy i jak?

Praniu poddawany jest pokrowiec materaca, jego gąbka nie jest czyszczona, gdyż nie istnieje metoda pozwalająca na dogłębne prania wnętrza materaca. Warto jednak wiedzieć, że większość zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud i roztocza, znajduje się na powierzchni materaca, na jego pokrowcu.

  • Gwarantujemy Państwu, że materac będzie wyczyszczony z brudu, roztoczy, kurzu i zarazków.
  • Uprzedzamy z góry, że nie zawsze udaje się nam usunąć zastarzałe plamy i żółte zacieki (np. z potu lub moczu).

Jak wygląda pranie ekstrakcyjne mataraca? 

  • Pierwszym etapem prania tapicerki materaca jest rozpryskanie na powierzchni pokrowca preparatu do czyszczenia.
  • Podstawowym środkiem, używanym do prania ekstrakcyjnego, jest preparat Karcher RM 760. W zależności od stanu tapicerki możemy użyć różnych rodzajów odplamiaczy (na przykład odplamiacza enzymatycznego bio biel, który pozwala usunąć plamy po płynach fizjologicznych).
  • Czekamy kilka minut, aby brud się rozpuścił, potem zaczynamy pranie podstawowe – kilkukrotnie płuczemy tapicerkę.
  • Na koniec prania płuczemy powierzchnię czystą wodą i podsuszamy tapicerkę.
  • Średni czas schnięcia materaca — od 10 do 15 godzin.
  • Po wyczyszczeniu tapicerki materaca najlepiej użyć środka przeciw alergicznego Allergoff, który zapobiega rozmnażaniu się roztoczy.

Pranie ekstrakcyjne materaca w Warszawie oferuje Państwu firma Biały Słoń. Wszystkie ceny podane są w Cenniku.

Często zadawane pytania o praniu materaca

Pokrowiec materaca będzie sechł 10 – 15 godzin. Zdarza się, że schnięcie trwa nawet do 24 godzin, jeśli materac potrzebował bardziej dogłębnego prania.

Niestety nie możemy gwarantować, że zapach moczu kota uda się usunąć. Mocz może wejść głęboko do gąbki, stąd go nie wyciągniemy, ponieważ metoda prania ekstrakcyjnego pozwala bardzo skutecznie wyczyścić pokrowiec materaca oraz kilka milimetrów gąbki. Niestety nie istnieje metody prania materaca, która upierze gąbkę na wskroś. Z naszego doświadczenia wynika, że we większości przypadków zapach znika, ponieważ wystarczy, żeby powierzchnia była czysta. Ale my nigdy nie dajemy gwarancji, że usuniemy nieprzyjemny zapach, ponieważ źródło zapachu może się znajdować poza zasięgiem naszej metody prania.

Bardzo skutecznie usuniemy świeże ślady krwi, pod warunkiem, że nie były czyszczone gorącą wodą. Świeże plamy z krwi do wizyty naszego pracownika trzeba utrzymywać w stanie wilgotnym. Jeśli plamy z krwi mają kilka dni lub tygodni, to wtedy, prawdopodobnie, nie uda się usunąć takich plam z pokrowca materaca.

Tak, pranie pokrowca materaca skutecznie usuwa brud, kurz, roztocza kurzu domowego oraz zarazki.

Po praniu ekstrakcyjnym materaca pokrowiec będzie zawierał minimalną ilość roztocza kurzu domowego. Jeśli ktoś z domowników cierpi na alergię na roztocza kurzu domowego, to pranie materaca warto przeprowadzać minimum raz na 6 miesięcy.

Po wypraniu pokrowca materaca ilość roztocza kurzu domowego jest minimalna. Bezpośrednio po wypraniu materaca warto przeprowadzić zabieg przeciwalergiczny preparatem Allergoff. Preparat Allergoff przeszkadza rozmnożeniu roztocza w pokrowcu materaca. Efekt od preparatu Allergoff trwa do 6 miesięcy. Zabieg przeciwalergiczny jest zalecany wszystkim osobom, którzy cierpią na alergię na roztocza kurzu domowego.

Zabieg przeciwalergiczny jest dodatkową usługą i kosztuje w zależności od wymiarów materaca od 40 do 80 zł.

Niestety nie pierzemy materace z egzotycznym wypełnieniem, ponieważ takie wypełnienie łatwo się odbarwia i może przebarwić pokrowiec.

Nasz pracownik przygotowuje specjalny płyn z profesjonalnym środkiem (rodzaj środka zależy od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju zabrudzenia). Potem, za pomocą maszyny ekstrakcyjnej Karcher, środek jest rozpryskiwany na powierzchni materaca. Za kilka minut po takim rozpryskaniu nastąpi rozpuszczenie zabrudzeń. Kolejnym etapem jest wypłukiwanie zabrudzeń  (ekstrakcja) z pokrowca materaca. W końcu pokrowiec jest płukany czystą wodą, żeby usunąć resztki chemii i brudu. Wszystkie płyny są ekstrahowane z materaca, po zakończeniu prania pokrowiec zostaje wilgotny mniej więcej tak, jak wilgotne są ubrania po wypraniu w pralce.

Jeśli materac leży na stelażu łóżka, to w żaden sposób nie trzeba przygotowywać materac. Materac będzie wyprany bezpośrednio na łóżku. Jeśli materac trzeba wyprać z obu stron, prosimy klienta o przygotowanie kilku naczyń (garnków lub misek), dlatego, żeby położyć te naczynia między stelażem łóżka oraz wypraną dolną stroną materaca. To jest potrzebne dlatego, żeby podnieść materac nad łóżkiem i stworzyć przestrzeń między drewnianym stelażem a materacem dla cyrkulacji powietrza.

Niestety nie jesteśmy w stanie usunąć pleśń i grzyby z takich materacy, ponieważ pokrowiec w miejscach gdzie jest pleśń i grzyby już jest uszkodzony. Takich uszkodzeń niestety nie usuniemy.

Niestety nie wszystkie plamy udaje się usunąć z pokrowca materaca. Są plamy które wchodzą do struktury nitek i uszkadzają pokrowiec, zmieniając kolor w miejscach uszkodzenia. Głównie to dotyczy plam z krwi, wylanych napojów (kawa, herbata) oraz zastarzałych plam z moczu.

Usługa prania materaca nosi przede wszystkim wymiar higieniczny. Bardzo skutecznie usuwamy brud, kurz, roztocza i zarazki. Niestety nie jesteśmy w stanie usunąć uszkodzenia pokrowca materaca. Z wieloletniego doświadczenia wynika, że wszystkie plamy schodzą z 50% materacy. Z góry, niestety, nie uda się powiedzieć, która plama zejdzie podczas prania, a która nie zejdzie.

Pranie materaca polega na praniu pokrowca, ponieważ większość materacy mają niezdejmowany pokrowiec. Jeśli pokrowiec rozpina się na suwak dookoła i można go zdjąć i uprać w pralce, to do prania samej gąbki nie przyjedziemy. Pranie gąbki jest mało skuteczne i nie jest potrzebne, ponieważ większość zabrudzeń gromadzi się w pokrowcu.

Materace można podzielić na jednoosobowe, czyli przeznaczone do spania jednej osoby, oraz dwuosobowe.
Koszt prania jednoosobowego materaca z jednej strony wyniesie 70 zł;
Koszt prania  jednoosobowego materaca z obu stron wyniesie 130 zł;
Koszt prania dwuosobowego materaca z jednej strony wyniesie 125 zł;
Koszt prania dwuosobowego materaca z obu stron wyniesie 220 zł.

Za złożenie zamówienia przez Formularz internetowy nadajemy rabat 10% od powyższych cen.
Bardzo prosimy zwrócić uwagę na informację, że minimalna kwota zamówienia wynosi 150 zł. Jeśli do prania będzie tylko jednoosobowy materac z jednej strony i nic więcej, to pranie będzie kosztowało 150 zł.